PIELGRZYMKA (Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy) REIMS – PARYŻ – LOURDES – SANTIAGO de COMPOSTELA – FATIMA – LIZBONA – SALAMANKA - SARAGOSSA – MONTSERRAT – BARCELONA – TOSSA DE MAR – WERONA Wyróżniony

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy
 • Region: REIMS – PARYŻ – LOURDES – SANTIAGO de COMPOSTELA – FATIMA – LIZBONA – SALAMANKA - SARAGOSSA – MONTSERRAT – BARCELONA – TOSSA DE MAR – WERONA
 • Transport: autokar
 • Profil wyjazdu: Pielgrzymki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  Zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach klasy turystycznej *** , pokoje 2 - 3-osobowe z łazienkami
  · Wyżywienie: 12 śniadań i 12 obiadokolacji

 • Termin:

  TERMIN: sezon 2024

 • Cena: około 3690 zł/os.
 • Program pobytu:

  BP Glob Opole kontakt: tel: 774543389, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  TERMIN:

  1. DZIEŃ: Zbiórka Uczestników. Wyjazd z Wrocławia (parking Centrum Handlowe Bielany) o godzinie 15.00. Przejazd nocny przez Niemcy do Francji.

  1. DZIEŃ: Przyjazd do REIMS. Zwiedzanie miasta, m.in.: gotycka Katedra Notre-Dame - miejsce koronacji większości królów Francji, począwszy od Chlodwiga w V wieku; uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana "Katedrą Aniołów" z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Place du Paris z pomnikiem Joanny d'Arc. La Porte de Mars - najstarszy zabytek w Reims, rodzaj trój arkadowego łuku triumfalnego z około 300 r.n.e. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg (w tym dniu brak obiadokolacji).
  2. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum PARYŻA. Zwiedzanie stolicy Francji, m.in.: Wyspa la Cité z Katedrą Notre-Dame, Hotel de Ville de Paris (Ratusz), Centrum Pompidou, Fontanna Niewiniątek, Les Halles, Kościół św. Eustachego, Giełda Zbożowa, Pałac królewski, Luwr, Łuk Triumfalny Arc du Carousell, Ogrody Tuilieries. wizyta w Muzeum Perfum i słynnej francuskiej Perfumerii Fragonard,Obiadokolacja w restauracji Flunch. Przejazd na Montmartre, zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur, spacer przez Place du Tertre i Place Pigalle do Moulin Rouge. Rejs statkiem turystycznym po Sekwanie. Nocny przejazd do LOURDES.
  3. DZIEŃ: Przyjazd w godzinach porannych do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu (brak w tym dniu śniadania). Pobyt w Lourdes. Zapoznanie się z miejscami związanymi z życiem św. Bernadety Soubirous: Młyn de Boly - dom rodziny Soubirous, kościół parafialny. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Nocleg.
  4. DZIEŃ: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LOURDES: Grota Massabielle, Bazylika Różańcowa, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, podziemna Bazylika Piusa X, Droga Krzyżowa. Po południu przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki górskiej, która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium. Podziwianie z punktu widokowego panoramy Lourdes, Tarbes, Pau, Doliny Argeles-Gazost. Wjazd kolejką tylko przy sprzyjającej pogodzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Nocleg.
  5. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do hotelu w pobliżu SANTIAGO de COMPOSTELA. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
  6. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SANTIAGO de COMPOSTELA, miejsca spoczynku św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, miasteczko w średniowieczu było jednym z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa (obok Rzymu oraz Ziemi Świętej), wyruszali tutaj ludzie wszystkich stanów. Zwiedzanie Katedry św. Jakuba, która jest jednym z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii i najważniejszych świątyń w średniowieczu. Bogata w liczne dzieła sztuki, przede wszystkim romańskiej rzeźby, takie jak Puerta de las Platerias (Brama Złotników), czy Pórtico da Gloria (Portal Chwały). Osobliwością katedry jest Botafumeiro – wielka kadzielnica o ponad 700-letniej historii. Zawieszona jest na sklepieniu, na skrzyżowaniu naw. Przejazd do FATIMY. Sanktuarium fatimskie jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego. Tu znajduje się słynne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Sanktuarium zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej, które rozpoczęły się 13 maja i trwały do 13 października 1917. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w modlitwie i procesji różańcowej z pochodniami. Nocleg.

   8. DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, m.in. Kaplica Objawień, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej, Bazylika Trójcy Przenajświętszej, Aljustrel - wioska położona 2 km od Sanktuarium. Urodzili się w niej Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja Santos. W ich rodzinnych domach znajdują się obecnie muzea. Czas wolny dla Uczestników. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w modlitwie i procesji różańcowej z pochodniami. Nocleg.
  7. DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na przylądek CABO da ROCA. Stanowi on najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Brzeg na przylądku jest skalisty i wznosi się 144 m ponad poziom Oceanu Atlantyckiego. Na przylądku znajduje się latarnia morska z XIX wieku. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, jednego z najpiękniejszych miast Europy. Zwiedzanie m.in.: Klasztor Hieronimitów zbudowany w I połowie XVI w., uważany jest za perłę i kwintesencję stylu manuelińskiego, będącego specyficznym dla Portugalii połączeniem gotyku i renesansu. W klasztorze znajdują się groby króla Manuela I i jego żony Marii Aragońskiej oraz króla Jana III i jego żony Katarzyny Habsburg. Są tam też nagrobki żeglarza Vasco da Gamy (1468-1523) i pisarza Luisa de Camõesa (1527-1570).13 grudnia 2007 r., podczas szczytu Unii Europejskiej, na terenie klasztoru podpisano formalnie tzw. Traktat Reformujący Unię Europejską, odtąd nazywany Traktatem Lizbońskim. Torre de Belém z 1520 roku. Postawiona w epoce wielkich odkryć geograficznych, wieża odgrywała rolę strażnicy lizbońskiego portu, stała się także punktem orientacyjnym dla wracających do ojczyzny żeglarzy i symbolem morskiej potęgi Portugalii. Pomnik Odkrywców odsłonięty w 1960 roku, dokładnie w pięćsetną rocznicę śmierci księcia Henryka Żeglarza. Sama konstrukcja jest zbudowana z betonu, ma kształt karaweli i liczy sobie 52 metry wysokości. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w modlitwie i procesji różańcowej z pochodniami. Nocleg.
  8. DZIEŃ: Śniadanie. Czas wolny dla Uczestników. Indywidualna kontemplacja Sanktuarium. Możliwość uczestniczenia w modlitwie i procesji różańcowej z pochodniami. Nocleg.
  9. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SALAMANKI. Zwiedzanie, min.: Plaza Mayor – plac główny wybudowany w XVIII wieku, zaliczany do najpiękniejszych w Hiszpanii. Stoją przy nim trzykondygnacyjne kamienice oraz dwa ratusze. Większy z ratuszy ozdobiony jest zegarem i dzwonnicą a fasada medalionami z wizerunkami bohaterów Hiszpanii. Uniwersytet – fasada główna uważana za jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii. Fasada z medalionem Królów Katolickich, wizerunkiem papieża, posągami Herkulesa i Wenus oraz dużą ilością tarcz heraldycznych i kunsztownych płaskorzeźb. Przejazd do hotelu w pobliżu Saragossy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
  10. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum SARAGOSSY i zwiedzanie, m.in.: Nuestra Señora del Pilar – bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach, zbudowana na przełomie XVII/XVIII w. We wnętrzu wspaniały ołtarz z ozdobną galeryjką. W kaplicy otoczona wielką czcią figura Najświętszej. Maryi Panny na Kolumnie (El Pilar). Ukazała się św. Jakubowi w 40 roku. Na suficie freski Goi. Katedra jest celem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami przypominającymi odkrycie Ameryki (12 października). La Catedral del Salvador (La Seo) – stara katedra, jej budowę rozpoczęto w XII w. a zakończono w XVII w. Wskutek długiego okresu budowy dostrzega się wiele stylów: od gotyku i mauretańskiego do baroku. We wnętrzu piękna krata w prezbiterium oraz gotyckie stalle. Wśród rzeźb głównego ołtarza widnieją postacie Krzyżaków. Przejazd na MONTSERRAT i zwiedzanie Opactwa Matki Bożej w Montserrat – męski klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, 40 km na północny zachód od Barcelony znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” (La Moreneta). Usytuowany jest na zlepieńcowych formacjach skalnych, w trzech czwartych drogi na szczyt, ok. 1000 m n.p.m. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii i najważniejsze sanktuarium Katalonii. Ze szczytu widać całą Katalonię. Przejazd na wybrzeże COSTA BRAVA do LLORET de MAR Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
  11. DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii, m.in.: Montjuic (obiekty olimpijskie i piękny taras widokowy na miasto), Sagranda Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego - najsłynniejszy zabytek Barcelony), spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas - najpopularniejsza aleja Barcelony, pomnik Krzysztofa Kolumba, Barrio Gotico, katedra św. Eulalii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

   14. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs statkiem do TOSSA de MAR - jednego z najpiękniejszych miasteczek na Costa Brava. Zwiedzanie pozostałości twierdzy średniowiecznej pamiętającej pobyt Saracenów. Spacer uliczkami miasteczka. Czas wolny dla Uczestników - plażowanie. Wyjazd i przejazd nocny do WERONY.

   15. DZIEŃ: Przyjazd do WERONY. Zwiedzanie m.in.: rzymski amfiteatr Arena (z zewnątrz) - najlepiej zachowany spośród rzymskich amfiteatrów, Piazza delle Ebre z Domus Mercatorium i Torre del Gardello, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, Palazzo Governo oraz loggią dell Consiglio, Arche Scaligeri - jedne z najbardziej wyrafinowanych grobowców na terenie Italii, Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

   16. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Austrię, Niemcy i Czechy. Przyjazd do Wrocławia w późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

  CENA: 3690 zł/os.


  Świadczenia w cenie:
  · Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD)
  · Opłaty drogowe i parkingowe
  · Zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach klasy turystycznej *** , pokoje 2 - 3-osobowe z łazienkami
  · Wyżywienie: 12 śniadań i 12 obiadokolacji
  · Opieka licencjonowanego pilota - przewodnika
  · Ubezpieczenie:

  Uwagi:
  · Na realizację programu prosimy posiadać 160 EURO/os. (płatne pilotowi w autokarze, kwota ta nie podlega rozliczeniu)
  · Pilot nie oprowadza we wnętrzach zwiedzanych obiektów
  · Program wycieczki jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  · Cena nie obejmuje kosztów dodatkowych napojów zamawianych indywidualnie do obiadokolacji
  · Należy posiadać dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich) lub paszport

  Możliwy wyjazd z Rzeszowa za dopłatą 200 zł w 2 strony, mniejszym środkiem transportu (przesiadka na autokar we Wrocławiu)

Biuro podróży BP GLOB
45-072 Opole
ul. Reymonta 30
tel. 77 454 33 89
www.bpglob.pl

Początek strony