PIELGRZYMKA IZRAEL ZIEMIA ŚWIĘTA ŚLADAMI CHRYSTUSA 2024 Wyróżniony

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Izrael
 • Region: Jerozolima, Betlejem
 • Transport: samolot
 • Profil wyjazdu: Wycieczki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  Hotel. Wyżywienie- śniadania i obiadokolacje.

 • Termin:

  termin zostanie podany w późniejszym okresie

 • Cena: około 2650 zł. i 670 USD.
 • Program pobytu:

  ZIEMIA ŚWIĘTA ŚLADAMI CHRYSTUSA

  Izrael – pielgrzymka do Ziemi Świętej

   

  Dla chętnych za dopłata wyjazd z Oławy, Wrocławia, Opola, Rzeszow w godzinach wieczornych w dniu 20.02.2024

  Dzień 1, 21.02 (śr): PRZELOT DO IZRAELA- EIN KAREM – YAD VASHEM

  Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków – Balice o godz. 03.40. Wylot do Izraela o godz. 05.40. Numer lotu 159. Po wylądowaniu ok. 10:20 i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

  Dzień 2,  (czw): JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

  Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  Dzień 3,  (pt): BETLEJEM           

  Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

  Dzień 4,  (sb): WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

  Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu

  Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  Dzień 5,  (ndz): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

  Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  Dzień 6,  (pn): G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

  Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

  Dzień 7,  (wt): KANA – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

  Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

  Dzień 8,  (śr): HERODION - HEBRON

  Śniadanie. Następnie przejazd do ruin pałacu Heroda Wielkiego oraz miejsca, gdzie znaleziono jego grób – Herodionu. Przejazd do Hebronu – miasta świętego dla 3 monoteistycznych religii, gdzie znajdują się grobowce naszych Patriarchów: Abrahama i Sary. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  Dzień 9,  (czw): JEROZOLIMA - TEL AVIV – WARSZAWA

  Śniadanie a następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz. 20.05. Numer lotu 160. Przylot do Krakowa o godz. 23.00. Powrót autokarem do Opola, Wrocławia i Opola w godzinach rannych w dniu 01.03.2024

  Cena: 2650 zł + 670 USD

   

           Świadczenia zawarte w cenie:

           - przelot liniami lotniczymi LOT (bagaż 21 kg Rejestrowany i 6 kg podręczny).

           - na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

           - polskojęzyczny przewodnik

           - 8 noclegów w hotelach klasy 3*** ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z  

             łazienką

           - bilety wstępu

           - taksówki na Górę Tabor

           - prom po Jeziorze Galilejskim

           - zestawy nagłaśniające

         - codzienne msze święte

         - opieka duchowna

         - ubezpieczenie NW i Kl. + bagaż podróżny

         - pilot polskojęzyczny

           Dodatkowe opłaty:

           Cena nie zawiera:   
         - dopłata do pokoju jednoosobowego – 240 USD/os   
         - napoje do posiłków na obiadokolacjach          
         - prywatne wydatki  
         - wycieczki fakultatywne opisanych w programie („Jerozolima nocą”, „G. Kuszenia”)  
         - taca pielgrzymów z Mszy świętej (około 1 dolar/osoba)      
         - inne nie objęte programem          
         - transfer na lotnisko plus powrót z Wrocławia, Oławy,Opola, Rzeszowa - 180zł/osoba

  Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

   

   

   
   

Biuro podróży BP GLOB
45-072 Opole
ul. Reymonta 30
tel. 77 454 33 89
www.bpglob.pl

Początek strony