Wydrukuj tę stronę

ZIEMIA ŚWIĘTA ŚLADAMI CHRYSTUSA

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Izrael
 • Region: Jerozolima
 • Transport: samolot
 • Profil wyjazdu: Wycieczki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  Hotel. Wyżywienie- śniadania i obiado kolacje.

 • Termin:

  16.11.2018 - 23.11.2020

 • Cena: 2900 zł.
 • Program pobytu:

  ZIEMIA ŚWIĘTA ŚLADAMI CHRYSTUSA

  DZIEŃ 1: WYLOT Z POLSKI – BETLEJEM 16.11.2018

  Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu, godz. 3.30. Odprawa bagażowa/biletowa. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do Betlejem- nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg), kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

  DZIEŃ 2: HAJFA- CEZAREA- KARMEL- NAZARET- KANA GALILEJSKA 17.10.2018

  Wczesne śniadanie (wykwaterowanie z hotelu) przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukt). Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel.

  Panorama ogrodów Bahaiskich. Przejazd do Nazaretu- nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Pańskiego, wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg). Kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

  DZIEŃ 3: JEZIORO GALILEJSKIE- GÓRA STRACENIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTW 18.11.2018 Śniadanie (wykwaterowanie z hotelu). Przejazd autokarem do wód Jeziora Genezaret- rejs statkiem. Przejazd na Górę Błogosławieństw, Góra Stracenia, zwiedzenie Kościoła Prymatu oraz rozmnożenia chleba i ryb, zwiedzanie Kafarnaum. Powrót brzegiem Jordanu do Betlejem- zakwaterowanie w hotelu (w tym hotelu pozostajemy do końca pielgrzymki- z niego wyjeżdżamy każdego dnia na zwiedzanie), obiadokolacja. Nocleg.

  DZIEŃ 4: BETANIA- JERYCHO- QUMRAN- MORZE MARTWE 19.11.2018

  Śniadanie. Przejazd do Betanii (grób Łazarza, dom Marii i Marty i Łazarza), Jerycho (góra Kuszenia – panorama, Drzewo Sykomory). Przejazd nad Jordan- odnowienie sakramentu Chrztu Świętego, Morze Martwe (kąpiel). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

  DZIEŃ 5: JEROZOLIMA 20.11.2018

  Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie- Góra Oliwna; Kościół Pater Noster, Dominus Flevit

  (Chrystus zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani), Bazylika Wszystkich Narodów – Bazylika Agonii, Góra Syjon (Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny). Powrót do hotelu- obiadokolacja, nocleg.

  DZIEŃ 6: AIN KAREM – JEROZOLIMA 21.11.2018

  Śniadanie. Przejazd do –Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do Jerozolimy- Kneset (z zewnątrz), Menora. Przejazd do Yad Vashem- zwiedzanie. Powrót do hotelu- czas wolny w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

  OPCJONALNIE:

  WYCIECZKA FAKULTATYWNA – JEROZOLIMA NOCĄ WRAZ Z ORTODOKSYJNĄ ŻYDOWSKĄ DZIELNICĄ MEA SHEARIM – 25 USD/OS.

  DZIEŃ 7: JEROZOLIMA 22.11.2018

  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Ściana Płaczu , Kościół św. Anny, Sadzawka Betesda, przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Czas wolny w Jerozolimie - Muristan, ostatnie zakupy, posiłek- we własnym zakresie. Wyjazd na lotnisko, odprawa bagażowa/biletowa. Przelot do Wrocławia. DZIEŃ 8: PRZYLOT DO KRAJU 23.11.2018

  Przylot do Wrocławia godz. 00.35, zakończenie pielgrzymki.