Turcja - Kapadocja w pigułce 2024 Wyróżniony

Turcja - Kapadocja w pigułce

Gdzie natura wyrzeźbiła cuda.

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Turcja
 • Region: Kapadocja
 • Transport: autokar
 • Profil wyjazdu: Wycieczki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  HB

   

 • Termin:

  TERMIN

   

  CENA OD OSOBY

  paździrenik 2024 

  8 dni

   około 2790 zł  +100 euro

 • Cena: około 2790 zł + 100 euro
 • Program pobytu:

  OPIS:
  DZIEŃ 1 WYLOT DO ANTALYI
  Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.
  Zostaniecie Państwo przywitani przez naszego rezydenta.
  DZIEŃ 2 MAUZOLEUM MEVLANY- KAPADOCJA
  Wycieczka do Konyi i jedna z największych atrakcji miasta -mauzoleum Mevlany wraz z grobowcem założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy, ściśle związanego z kultywowaniem jednego z najważniejszych elementów tureckiej kultury. Obecnie to muzeum wypełnione dziełami sztuki islamskiej. Zlokalizowane jest koło meczetu zbudowanego za panowania Sułtana Selima II, w XVI wieku. Kolejnym etapem jest przejazd do Kapadocji i nocleg. Fakultatywnie nocne zwiedzanie Miejscowości Goremie.

  DZIEŃ 3 GÖREME
  Tego dnia zobaczą Państwo kościoły bizantyjskie wykute w skale tufowej, zdobione różnorodnymi freskami - najstarsze z nich pochodzą z IX wieku. W następnym etapie przechodzimy
  do zwiedzania doliny Simeona, znanej jako dolina zakonników lub dolina kominów fantazji. Zobaczymy tu charakterystycznych tej okolicy tufowe kominy i stożki wulkaniczne. Oprócz tego, będzie możliwość podziwiania erozyjnego krajobrazu
  z najwyższego stożka w mieście Uchisar. Po południu planowana jest wizyta w tradycyjnej manufakturze ręcznie tkanych, tureckich dywanów. Przejazd do hotelu i nocleg w Kapadocji. Dla chetnych udział w wieczore tureckim za dopłatą  (Wieczór folklorystyczny, w trakcie którego będzie można podziwiać taniec brzucha oraz tradycyjne tureckie tańce, pieśni oraz muzykę. Jest to niezwykłe widowisko, w czasie którego przeniesiemy się w myślach do czasów wspaniałych sułtańskich pałaców i haremów. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz lekkie zakąski w cenie).

  DZIEŃ 4 KRAJOBRAZ KSIĘŻYCOWY- CUD NATURY. Po śniadaniu wyjazd na południe pełnej skał tufowych, przypominającej księżycowy krajobraz Kapadocji. Ta zapierająca dech w piersiach kraina położona jest w centralnej części współczesnej Turcji, pomiędzy wzniesieniami wygasłych wulkanów. Skały są wystawione na działanie czynników zewnętrznych, przez co stale zmieniają swoje formy, tworząc niepowtarzalne kształty. Przejazd na zwiedzanie Podziemnego Miasta. Większość korytarzy jest dostępna dla turystów i oświetlona, jednak sklepienia czasami uniemożliwiają chodzenie w pozycji wyprostowanej. Po południu czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych.
  Następnie przejazd do hotelu i nocleg w Kapadocji.

  DZIEŃ 5 KAPADOCJA- ANTALYA
  Po opuszczeniu Kapadocji przejazd do znanego seldżuckiego schroniska (karawanseraj Sultanhan). Potem czeka nas podróż do nowoczesnej Antalyi, wzdłuż strzelistych szczytów gór Taurus. W tamtym rejonie spędzą Państwo ostatnie 3 noce wycieczki.

  DZIEŃ 6ANTALYA
  Wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najważniejszych kurortów Riwiery Tureckiej. W planie: punkt orientacyjny, a zarazem symbol miasta- żłobkowany minaret Yivli i wieża zegarowa.
  W kolejnym etapie wyjazdu planowana jest wizyta w manufakturze jubilerskiej oraz pokaz galanterii i wyrobów skórzanych. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadem Karpuzkaldiran wpadającym wprost do Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu i nocleg w rejonie Antalyi.

  DZIEŃ 7 CZAS WOLNY LUB UDZIAŁ W WYCIECZKACH OPCJONALNYCH
  Relaks na plaży, szum fal, brak zmartwień w blasku słońca piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału
  w wycieczkach fakultatywnych przedstawianych na miejscu.

  DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI
  Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.


  CENA ZAWIERA:
  ➢ przelot Katowice – Antalya - Katowice (bagaż 20 kg w cenie i podręczny 5 kg)
  ➢ program zwiedzania według oferty (bilety wstępu),
  ➢ transfery,
  ➢ transport po Turcji,
  ➢ zakwaterowanie, śniadania i obiadokolacje - w formie bufetu
  ➢ opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
  ➢ opłaty lotniskowe,
  ➢ składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Fundusz Pomocowy
  ➢ ubezpieczenie KL (30,000 euro), NNW (3000 euro, bagażu 200 euro)
  ➢ 7 noclegów w hotelach min 4*

  CENA NIE ZAWIERA:
  ➢ Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.

  Wycieczki fakultatywne:
  Pamukkale: około 50 euro
  PROGRAM WYCIECZKI: wyjazd z hotelu około 3:30 - 4:00 (godzina zależy od hoteli), przerwa na śniadanie w Korkuteli (lunch pakiet z waszego hotelu), przejazd przez góry Taurus, wizyta w Galerii skór i wizyta w textilii, obiad i kolacja (bez napojów), dojazd do Pamukkale i czas wolny na wapiennych tarasach, Hierapolis, Necropolia, antyczny teatr, Rzymskie Łaźnie, Brama Domicjana, Brama Bizantyjska, ruiny Świątyni Apolla. Dla chętnych jest kąpiel w basenie Kleopatry (10€) i kąpiel w czerwonych wodach termalnych w basenie Karahayit (10€) (szczególnie polecamy Karahayit). Powrót do hotelu ok 21:00-23:30 (w zależności od położenia hotelu)

  ORTAHISAR - DOLINA MIŁOŚCI około 50 Euro/os.

  Dla obrazu Kapadocji charakterystyczne są powstałe w wyniku erozji tufowe kominy - właśnie z takich obiektów słynie Dolina Miłości, miejsce to wypełniają liczne skalne formacje, kształtem przypominające filary. W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

  DOLINA IHLARY około 45 Euro/os.

  Dolina Ihlary to 16-to kilometrowy, pełen bujnej roślinności kanion,  wyrzeźbiony w wulkanicznej skale przez rzekę Melendiz.W programie również zwiedzanie jednego z 50 podziemnych miast.

  GÖREME - nocne zwiedzanie miasta 25 euro,

  WIECZÓR TURECKI (Wieczór folklorystyczny, w trakcie którego będzie można podziwiać taniec brzucha oraz tradycyjne tureckie tańce, pieśni oraz muzykę. Jest to niezwykłe widowisko, w czasie którego przeniesiemy się w myślach do czasów wspaniałych sułtańskich pałaców i haremów. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz lekkie zakąski w cenie) około 50 Euro/os.

  ZIELONY KANION (lunch w cenie) około 55 Euro/os.

  Wypraw po szmaragdowozielonych wodach jeziora zaporowego, otoczonego majestatycznymi górami Taurus. Jezioro powstało dzięki zaporze wodnej Oymapinar Dam wzniesionej na rzece Manavgat. Jest to wspaniała okazja do podziwiania piękna i bogactwa lokalnej natury. Wycieczka całodniowa.

  REJS PO RZECE MANAVGAT + ZWIEDZANIE MECZETU (lunch w cenie) około 45 Euro/os.

  Rejs łodzią po rzece Manvgat, a później zwiedzanie meczetu. Świątynia nawiązuję architekturą do tych wznoszonych w czasach osmańskich. Wycieczka całodniowa.

  LOT BALONEM NAD KAPADOCJĄ około 250 Euro/os.

  HAMMAM około 40 Euro/os.

  W pakiecie kąpiel, peeling całego ciała i masaż pianą.

Biuro podróży BP GLOB
45-072 Opole
ul. Reymonta 30
tel. 77 454 33 89
www.bpglob.pl

Początek strony