Turcja - Bawełniany Szlak Wybrzeża Likijskiego HB Wyróżniony

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Turcja - Bawełniany Szlak Wybrzeża Likijskiego HB
 • Region: Wybrzeże Likijskie
 • Transport: samolot
 • Profil wyjazdu: Wycieczki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  Hotele****/ ****** 

  HB (śniadania i obiadokolacje)

 • Termin:

  październik 2024

 • Cena: okoo 2890 PLN + 110 euro
 • Program pobytu:

  DZIEŃ 1 WYLOT DO ANTALYI

  Przelot z Polski do Antalyi i transport bezpośrednio do hotelu w towarzystwie polskojęzycznego pilota. Po zakwaterowaniu czas wolny.

  DZIEŃ 2 MYRA

  Tego dnia zabierzemy Państwa do antycznego miasta Myra, do którego droga wiedzie wzdłuż malowniczego wybrzeża: z jednej strony podziwiać będziemy lazurowe wody Morza Śródziemnego, a z drugiej strome szczyty majestatycznych gór Taurus. Myra to starożytne miasto we wschodniej Licji, w południowo-zachodniej części współczesnej Anatolii. Zwiedzicie tu Państwo m.in. spektakularne grobowce skalne, należące do jednych z najbardziej fascynujących atrakcji Turcji. Jedne wykute na kształt domostw, pozostałe na kształt świątyń. Jedną z nich jest Aya Nicola Kilisesi (kościół św. Mikołaja) wraz z grobowcem biskupa, którego szczątki zostały skradzione i wywiezione przez włoskich kupców. Przejazd do hotelu i nocleg w okolicach miasta Fethiye.

  DZIEŃ 3 LIKIA

  Wyprawa drogą wodną wzdłuż Wybrzeża Likijskiego. Życie miasta Dalayan nierozerwalnie związane jest z wodą, zatem na plażę Iztuzu (plażę Żółwi) docieramy łodzią - szlakiem żeglugowym. Żółwie składają tu jaja, zatem przebywać na plaży można tylko wciągu dnia. Planujemy tu przerwę na kąpiel , po której powrócimy na wybrzeże. Kolejne dwie noce spędzimy w okolicach nowoczesnego kurortu miasta Kusadasi.

  DZIEŃ 4 EFEZ

  Czwartego dnia naszej wyprawy pokażemy Ci prawdopodobnie najlepiej zachowane miasto starożytne w rejonie Morza Śródziemnego, znany z licznych zabytków czasów starożytnych i znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Efez. Prowadzone tu prace pozwolą nam podziwiać odkrycia jednego z największych na świecie wykopalisk archeologicznych. Efez uznawany jest za ważne dla chrześcijan miejsce ze względu na sprawowane tam przez św. Jana stanowisko biskupa. Dodatkowo miasto Efez jest wymieniane jako jedno z Siedmiu Kościołów Apokalipsy. Spacer po okolicy pozwoli na wyobrażenie, jak wyglądało życie miejskie w starożytnym Cesarstwie Rzymskim.

  DZIEŃ 5 PAMUKKALE

  Uznawane za żelazny punkt wczasów w Turcji, jedno z tureckich przysłów nawet mówi, że „być w Turcji i nie widzieć Pamukkale to jak nie być w Turcji wcale”.Po śniadaniu udamy się malowniczą doliną meandrów do nazywanego często Bawełnianym Zamkiem Pamukkale. Widoczne z daleka śnieżnobiałe wapienne tarasy powstały z porowatej skały osadowej, zazwyczaj koloru białego, składającej się z kalcytu i argonitu. Powstają w wyniku osadzania się złogów nanoszonych przez spływającą z termalnych źródeł wodę tworząc naturalne baseny będące idealnym, bajkowym wręcz tłem dla wakacyjnych zdjęć i niepowtarzalnym miejscem do zażycia orzeźwiającej kąpieli. Obecnie trawertyn stosuje się jako materiał budowlany lub ozdobny.
  Tego dnia chętni będą także mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce opcjonalnej - przelotem balonem lub paralotnią nad tym wyjątkowym miejscem.Przejazd do hotelu i nocleg w okolicach Pamukkale.

  DZIEŃ 6 ANTYCZNE UZDROWISKO HIERAPOLIS I ANTALYA

  Zwiedzanie antycznego uzdrowiska Pamukkale od drugiej strony. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia pozostałości starożytnego miasta Hierapolis, zwanego miejscowością uzdrowiskową, które ciągnie się ponad tarasami wapiennymi. O znaczeniu tych ruin może świadczyć fakt wpisania ich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalsza trasa prowadzić będzie przez malowniczy łańcuch gór Taurus aż do Antalyi. Po drodze odwiedzimy manufakturę, w której poznamy historię powstania i rozwoju tradycji tkania pięknych tureckich dywanów. Przejazd do hotelu i dwa noclegi w okolicach Antalyi.

  DZIEŃ 7 ODPOCZYNEK NA WYBRZEŻU ANTALYA LUB OKOLICE

  Śniadanie. Relaks na plaży, szum fal, brak zmartwień w blasku słońca piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych przedstawianych na miejscu. Obiadokolacja i nocleg.

  DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI

  Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

  Termin: paździrenik 2024 8 dni

  Cena: około 2890 PLN + 110 euro

  CENA ZAWIERA:

  • Przelot Katowice – Antalya - Katowice
  • Program zwiedzania według oferty (bilety wstępu). ➢ Transfery
  • Zakwaterowanie w hotelach 4*, śniadania i obiadokolacje (HB), opiekę polskojęzycznego pilota
  • Bagaż (rejestrowany 20kg, podręczny 5kg)
  • Opiekę rezydenta podczas pobytu
  • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Podatek Vat
  • Ubezpieczenie KL 30 000€, NNW 3 000€, bagaż 200€

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Opcjonalnych wycieczek fakultatywnych, Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie

   WYCIECZKI OPCJONALNE

   DZIEŃ 4
   - Wizyta w Domu Najświętszej Marii Panny ~40 EUR/os
   DZIEŃ 5
   - Lot balonem lub paralotnią nad Pamukkale ~250 EUR/os
   Realizacja wycieczek opcjonalnych uzależniona jest od ilości chętnych.
   Podane ceny są przybliżone i mogą się zmienić - do potwierdzenia u pilota wycieczki.Biuro podróży BP GLOB
45-072 Opole
ul. Reymonta 30
tel. 77 454 33 89
www.bpglob.pl

Początek strony