Kraje Nadbałtyckie Litwa - Łotwa - Estonia - Finlandia 2024

Dodatkowe informacje

 • Kraj: Litwa-Estonia-Łotwa
 • Region: Kraje Bałtyckie
 • Transport: autokar
 • Profil wyjazdu: Wycieczki
 • Wyżywienie: HB
 • Zakwaterowanie: Hotel
 • Zakwaterowanie i wyżywienie:

  HB

 • Termin:

   sezon 2022

 • Cena: 1945 zł
 • Program pobytu:

  Program ramowy

  Kraje Nadbałtyckie: Litwa - Estonia - Łotwa - Finlandia 7 dni

  Termin: 22.06- 28.06.2024

  Program ramowy

  1 DZIEŃ:  Wyjazd z Opola o godz.21.30. Przejazd na Litwę.

  2 DZIEŃ: Przyjazd na Litwę. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Troków (XIV - wiecznego zamku- rezydencji Wielkich Książąt Litewskich) oraz zwiedzanie Kowna (starówka, wycieczka nad Niemen). Przyjazd do Kowna w lub w okolice, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  3 DZIEŃ: Wczesne Śniadanie. Wyjazd o godz. 6 rano do Tallina. Po drodze krótki postój (15 minut na zrobienie fotografii) w miejscowości Szawle (Gór a Trzech Krzyży) Przyjazd do Tallina zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym; Stare i Nowe Miasto. (min. mury obronne z basztami, wieżami, Zamek,  Katedra, Wielka Gilda, Rynek i Ratusz ). Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

  4 DZIEŃ: Wczesne Śniadanie (lunch pakiet). Przejazd do portu na przeprawę promowa do Helsinek. Opuszczenie promu i zwiedzanie Helsinek - historycznego centrum miasta z przewodnikiem: Plac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, m.in.: Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu, katedra luterańska. W centralnym punkcie Placu stoi pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna). Sobór Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale. Stadion Olimpijski, pomnik Jana Sibeliusa. 

  Dodatkowo: Porvoo - najstarsza miejscowość Finlandii, która leży 50 km na wschód od Helsinek, i tam tylko spacerują we własnym zakresie oglądając ładne drewniane domki,

  lub wyspa Suomenlinna koszt 10 eur/osoba. Tu znajduje sie tam twierdza, położona na grupie sześciu wysp niedaleko brzegu. Dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. W 1991 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Obiadokolacja. Przejazd do portu w Helsinkach na zaokrętowanie. Powrót do hotelu w Tallinie na nocleg około godziny 23.30

  5 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Rygi. Przyjazd do stolicy Łotwy z przewodnikiem miejscowym (dzielnica kamienic w stylu secesyjnym wpisana na listę UNESCO, spacer po Starówce, Zamek, kościół polski Matki Boskiej Bolesnej i Uliczką Polską, katedra luterańska, katedra katolicka i kamienice, Trzej Bracia, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. W miarę możliwości czasowych przejazd do Salaspils (dawny Kircholm), postój na zrobienie fotek przy obelisku Karola Chodkiewicza. Przejazd do Wilna na późną obiadokolację i zakwaterowanie. 

  6 DZIEŃ : Śniadanie .Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem miejscowym (Ostra Brama, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza, cmentarz wojskowy na Antokolu, kościół św., Katarzyny. wileński cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży Zwiedzanie zabytków Wilna; cerkwie św. Ducha i św. Mikołaja, Uniwersytet Stefana Batorego, katedra, ratusz). Wyjazd do Polski.

  7 DZIEŃ: Przyjazd do Opola w godzinach porannych.

  Cena:1945 zł

  Świadczenia zawarte w cenie:

  - przejazd autokarem

  - opłaty parkingowe i drogowe
  - 4 noclegi w hotelach **, ***  (pokoje 2,3os. z WC i prysznicem ),Kowno, Tallin, Wilno.
  - 4 śniadania, 3 obiadokolacje ,
  - opieka pilota- przewodnika
  - ubezpieczenie NW i KL,

   -obowiązkową opłatę na fundusz gwarancyjny i fundusz pomocowy

  -podatek VAT          

  Uwaga: Cena nie zawiera biletów wstępu (Litwa - Troki Zamek, Wilno Muzeum Mickiewicza, kościół św. Pawła I Piotra, Helsinki kościół Temppeliaukkio - wykuty w skale. oraz opłat za przewodników miejscowych (Kowno, Troki, Tallin, Helsinki, Ryga, Wilno), opłaty za Prom Tallin – Helsinki, i Helsinki – Tallin, 170 euro. Ewentualnie Wyspa Suomenlinna w Helsinkach około 15 euro).                                                                                                                                                            
  Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów.

   

Biuro podróży BP GLOB
45-072 Opole
ul. Reymonta 30
tel. 77 454 33 89
www.bpglob.pl

Początek strony